Zveme vás na Den otevřených dveří a výsadbu stromů

obrázek

Před sedmi lety vznikl celosvětový Toyoda Gosei projekt zalesňování země. Tento CSR projekt byl součástí oslav 60. výročí založení Toyoda Gosei Group. Cílem je zasadit 600.000 stromků v celkem 60 lokacích napříč světem. Projekt je v současné době přibližně ve své polovině, proto jsme se rozhodli, že toto úsilí taktéž podpoříme a do projektu se zapojíme. Naším cílem je vysadit několik tisíc stromků, a to na podzim příštího roku.

Oficiální zahájení projektu v Toyoda Gosei Czech proběhlo 13. 10. 2016. Start projektu byl za účasti japonských kolegů a odborníků na zalesňování, kteří nás blíže seznámili s projektem zalesňování a vytipovali na základě druhové rozmanitosti lokální přírody, které stromy mají šanci se zde uchytit a jsou vhodné k výsadbě do místního prostředí.

V květnu 2017 proběhl trénink výsadby na testovacím výkopu. Jelikož se jedná o projekt, který je postavený na zapojení se samotných zaměstnanců Toyoda Gosei Czech a dalších dobrovolníků, je zapotřebí do této počáteční fáze zapojit 60 zaměstnanců, kteří budou mít řídící roli při výsadbě stromků tzv. „Leader“. Tito „Leadeři“ se během zácviku naučili, jak správně sázet stromky. Následně budou mít při hlavní výsadbě 16. září 2017 na starosti organizaci sázení ve svěřeném úseku výsadby, tedy proškolí a povedou svůj tým.

Nemysleme pouze na současnost, ale pojďme společně udělat budoucnost lepší a zdravější. Kromě sázení stromků se můžete těšit na den otevřených dveří, dětský den a soutěže pro děti, pohoštění a vystoupení Anny K. Pokud vás tato pozvánka zaujala, zaregistrujte sebe i vaše děti, všichni zaregistrovaní obdrží malý dáreček. Pokud máte zájem přihlásit se do projektu, vyplňte přihlašovací formulář na webových stránkách společnosti Toyoda Gosei Czech v záložce zalesňování www.tgcz.cz/zalesnovani/.

 
  • 04.07.2017 15:55

 

Zpět na přehled novinek